Botoks kontra kwas hialuronowy

Kobiety, które kończą 30 rok życia, zaczynają powoli interesować się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, przy pomocy których można w znaczący sposób poprawić wygląd skóry. Zmniejszanie się ilości kolagenu w skórze zaczyna objawiać się utratą jędrności i elastyczności, a także powstawaniem pierwszych zmarszczek mimicznych. niestety stosowanie nawet najdroższych kremów przeciwzmarszczkowych nie pomoże uzyskać zadowalających efektów, dlatego też warto zdecydować się na jeden z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Obecnie najpopularniejsze są zabiegi przy użyciu botoksu oraz kwasu hialuronowego, jednak na który warto się zdecydować? Co lepsze, botoks czy kwas hialuronowy?

Czym jest botoks i w jakim celu jest on stosowany?

Botoks to preparat zawierający w swoim składzie toksynę botulinową, której działanie polega na osłabieniu lub całkowitym przerwaniu przewodnictwa nerwowego mięśni. Z toksyny botulinowej korzysta się najczęściej w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, jednak substancja ta sprawdza się równie dobrze w przypadku problemów z nadpotliwością. Jad kiełbasiany (inna nazwa toksyny botulinowej) to bardzo niebezpieczna substancja, jednak podana podskórnie w odpowiedniej dawce jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Wiele kobiet obawia się tego, iż po wstrzyknięciu sobie botoksu twarz nie będzie wyglądać naturalnie i zostanie całkowicie unieruchomiona. Oczywiście nie jest to możliwe w przypadku renomowanego gabinetu medycyny estetycznej, ponieważ profesjonalni lekarze potrafią idealnie dobrać bezpieczną dawkę preparatu. Efekty zabiegu utrzymują się zazwyczaj do około 6 miesięcy, dlatego też po tym okresie konieczne może się okazać powtórne ostrzyknięcie skóry. Niestety stosowanie toksyny botulinowej może wiązać się ze skutkami ubocznymi takimi jak wysypka, świąd, pogorszenie wzroku lub ból głowy. Więcej na temat toksyny botulinowej można przeczytać na stronie bonadea-krakow.net.pl.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie każdej osoby. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego zaczyna się stopniowo zmniejszać, przez co na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki. Kwas hialuronowy wykorzystywany w medycynie estetycznej jest niemal identyczny z tym, który występuje w organizmie każdej osoby. Największą jego zaletą jest to, iż jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentki, a w efekcie jego zastosowania skóra zaczyna się regenerować, a także staje się dogłębnie nawilżona i odżywiona.

Co wybrać? Botoks czy może kwas hialuronowy?

O wyborze odpowiedniego preparatu powinien zadecydować lekarz po dokładnym sprawdzeniu stanu skóry. Toksyna botulinowa sprawdza się idealnie w przypadku zmarszczek mimicznych, które powstają na skutek dynamicznej pracy mięśni (bruzdy poziome i pionowe czoła i kurze łapki). Z kolei kwas hialuronowy stosowany jest najczęściej w celu eliminacji głębokich bruzd nosowo-wargowych oraz modelowania ust.

No Comments

Leave a Comment