Co to jest laser frakcyjny?

Piękna skóra to marzenie niejednej kobiety, jednak stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, a także ogólne zaniedbanie skóry może doprowadzić do pojawienia się na niej zmarszczek, blizn oraz przebarwień. Jeszcze kilka lat temu pozbycie się tych problemów nie należało do najłatwiejszych, jednak obecnie przy użyciu lasera frakcyjnego można zdziałać na prawdę cuda. Co to jest laser frakcyjny?

Czym jest laser frakcyjny?

Laser frakcyjny CO2 to bardzo nowoczesne urządzenie, przy pomocy którego można dogłębnie zregenerować skórę, poprzez zwiększenie syntezy kolagenu. Dzięki laserowi frakcyjnemu można zmniejszyć widoczność blizn i zmarszczek, jednak sprawdza się również bardzo dobrze w przypadku poprawienia jej struktury oraz odcienia. Działanie tego urządzenia polega na wytworzeniu mikroskopijnych uszkodzeń, dzięki którym skóra odzyskuje swoją jędrność oraz elastyczność.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Laser frakcyjny to urządzenie, które może zostać wykorzystane w przypadku blizn potrądzikowych, zmarszczek mimicznych, rozszerzonych porów oraz przebarwień, które pojawiają się na skórze wskutek działania promieni słonecznych. O pozostałych wskazaniach można przeczytać, odwiedzając stronę drlidiarajzer.pl.

Jakie są efekty zabiegu?

Czas potrzebny na wykonanie zabiegu uzależniony jest od powierzchni ciała, która ma zostać zregenerowana i może wynosić od 10 minut do nawet 1,5 godziny. Aby efekty działania lasera były jak najlepsze najlepiej zdecydować się na serię kilku zabiegach w równych odstępach czasowych. Działanie lasera frakcyjnego jest niezwykle skuteczne, ponieważ przy jego pomocy skóra zostaje odmłodzona, z powierzchni skóry znikają zmarszczki, rozstępy oraz blizny, koloryt skóry zostaje wyrównany, a rozszerzone pory zostają zlikwidowane.

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym

Zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego mogą być wykonane nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dłoniach, dekolcie i innych problematycznych partiach ciała. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest zastosowanie kremu znieczulającego, który powinien zostać nałożony na co najmniej pół godziny przed planowanym zabiegiem. Następnie przeprowadzany jest właściwy zabieg, podczas którego wiązka lasera dziurkuje skórę tysiącami tzw. mikro kraterów, jednak pomiędzy nimi pozostaje obszar nieuszkodzonych tkanek. Dzięki temu skóra może się we właściwy sposób regenerować. Tuż po zabiegu na twarzy może pojawić się krew oraz rumień, jednak objawy te w ciągu tygodnia powinny ustąpić. Efekty zabiegu widoczne są najczęściej po kilku miesiącach, ponieważ wcześniej skóra zaczyna się złuszczać i wytwarza się nowy kolagen.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Laseroterapia jest bardzo skuteczna, jednak nie w każdym przypadku może być przeprowadzona. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu jest ciąża i okres karmienia piersią, stosowanie ziół i leków fotouczulających, stosowanie kosmetyków z witaminą A i jej pochodnymi (np. retinoidów) oraz aktywna opryszczka. Z zabiegu nie mogą również skorzystać osoby, które mają skłonność do tworzenia się keloidów, a także zmagają się z chorobami nowotworowymi.

No Comments

Leave a Comment