Co to jest makijaż permanentny?

Niejedna kobieta nie odważy się wyjść z domu bez odpowiednio wykonanego makijażu, jednak malowanie się każdego poranka bywa bardzo uciążliwe. Czy istnieje zatem jakiś sposób, aby każdego dnia wyglądać pięknie bez konieczności spędzania przed lustrem co najmniej kilkunastu minut?

Wystarczy zdecydować się na wykonanie makijażu permanentnego, który w odróżnieniu od zwykłego nie rozmazuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Czym jednak jest permanentny makijaż? Co to jest makijaż permanentny?Makijaż permanentny to pewnego rodzaju tatuaż, który jednak nie jest wykonywany chemicznymi a całkowicie naturalnymi barwnikami, które zostają wprowadzone tylko pod wierzchnią warstwę skóry. Taki makijaż może pozostać na skórze nawet kilka lat i obecnie każda zainteresowana kobieta może poprawić wygląd nie tylko swoich ust, ale również brwi i oczu. Kto może wykonać makijaż permanentny?Makijaż permanentny może wykonać każda kobieta, która chciałaby w naturalny sposób poprawić kontury swojej twarzy. Przy pomocy takiego makijażu każda kobieta może np. poprawić kolor oraz rozmiar ust, czy też wygląd brwi. Niejedna kobieta posiada prawie niewidoczne, opadające lub zbyt cienkie brwi, dlatego też makijaż permanentny w tym przypadku okazuje się niezastąpiony. Na makijaż permanentny może się również zdecydować każda kobieta, która nie dysponuje każdego poranka odpowiednią ilością czasu na wykonanie tradycyjnego makijażu, uprawia sporty wodne czy też wskutek chemioterapii utraciła wszystkie nie tylko rzęsy, ale również brwi.Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny wykonywany jest etapami przez wykwalifikowanego pracownika gabinetu kosmetycznego. Podczas zabiegu wykorzystywany jest aparat igłowy, a także pigmenty naturalne, które muszą być w idealny sposób dobrane do koloru skóry. Igły stosowane podczas zabiegu są jednorazowego użytku, natomiast pigmenty nie wywołują żadnych alergii oraz w większości przypadków nie pojawiają się żadne efekty uboczne. Przed wykonaniem zabiegu kosmetyczka powinna nałożyć krem znieczulający, ponieważ sam zabieg nie należy niestety do najprzyjemniejszych. Po wykonaniu makijażu permanentnego kosmetyczka nakłada na twarz relaksujące kompresy, które pomagają uspokoić nieco skórę. Po około dwóch tygodniach od wykonanego zabiegu każda kobieta powinna wykonać korektę, czyli uzupełnić ubytki, aby efekt wykonanego makijażu był trwały. Aby dowiedzieć się nieco więcej o samym zabiegu, warto zapoznać się z informacjami zawartymi na tej stronie. Czy należy w jakiś sposób pielęgnować skórę po zabiegu? W trakcie wykonywania makijażu permanentnego może dojść do podrażnienia skóry, które jednak na drugi dzień powinno ustąpić.

Każda kobieta, która decyduje się na wykonanie takiego makijażu, powinna jednak wiedzieć, iż dwa dni po zabiegu skóra może się złuszczać, dlatego też niezwykle ważne jest w tym czasie ciągłe nawilżanie skóry, dosyć treściwym, jednak delikatnym kremem.

No Comments

Leave a Comment