Czym jest osocze bogatopłytkowe i jak wygląda zabieg przy jego użyciu?

Wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, przez co zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki i przebarwienia, a włosy stają się słabsze i zaczynają wypadać. Niestety stosowanie specjalistycznych kremów oraz innych kosmetyków nie przynosi żadnych efektów, dlatego też warto poddać się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, które potrafią zdziałać cuda. Najbezpieczniejszym zabiegiem jest obecnie ten wykorzystujący osocze bogatopłytkowe, które uzyskiwane jest z krwi pacjentki. Co to jest osocze bogatopłytkowe i jak wygląda zabieg przy użyciu tego preparatu?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi znajdujący się w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest ono w procesie odwirowywania krwi, która została pobrana z żyły bezpośrednio przed przeprowadzonym zabiegiem. W osoczu bogatopłytkowym znajduje się wiele czynników wzrostu, które stymulują skórę do powstawania kolagenu oraz nowych naczyń krwionośnych. Więcej na ten temat może poczytać, odwiedzając stronę drlidiarajzer.pl.

Jakie są efekty zabiegu?

Zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego może być przeprowadzony nie tylko na twarzy, ale również na skórze głowy. Jeśli chodzi o efekty tego zabiegu, to można spodziewać się przede wszystkim wygładzenia blizn, usunięcia worków pod oczami, poprawę gęstości i napięcia skóry, poprawę kolorytu skóry oraz przyspieszenie gojenia się ran. Osoby, które mają problem z wypadającymi włosami, po wykonanym zabiegu mogą spodziewać się ich wzmocnienia oraz szybszego odrastania.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego składa się z 3 etapów. W pierwszym etapie dochodzi do pobrania krwi z żyły pacjentki, jednak należy pamiętać o tym, iż podczas zgłoszenia się do pobrania krwi nie trzeba być na czczo. W drugim etapie krew, która została wcześniej pobrana, umieszczana jest w specjalnej wirówce, co umożliwia uzyskanie w pełni wartościowego preparatu. Po odwirowaniu z krwi osocza bogatopłytkowego podaje się je iniekcyjnie przy pomocy metody, która jest najlepiej dopasowana do potrzeb pacjentki.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty i jak długo się utrzymują?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po około dwóch tygodniach, ponieważ tuż po zabiegu skóra przez kilka dni jest obrzęknięta i zaczerwieniona. Aby efekty zabiegu były jak najlepsze najlepiej zdecydować się na wykonanie serii kilku zabiegów w równych odstępach czasowych. W przypadku włosów i skóry głowy zmiany w postaci zagęszczenia kosmyków oraz ich wzmocnienia widoczne są już po dwóch przeprowadzonych zabiegach.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, ponieważ zostaje pobrany wprost z krwi pacjentki. Należy jednak mieć świadomość tego, iż zabieg nie może zostać przeprowadzony u wszystkich osób. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby krwi, okres ciąży i karmienia piersią, nowotwory oraz przyjmowanie niektórych antykoagulantów.

No Comments

Leave a Comment