Czym kierować się przy wyborze lekarza stomatologa gabinetu stomatologicznego?

Leczenie zębów nie dla wszystkich jest przyjemne Wielu ludziom w wieku dorosłym wizyty w gabinecie stomatologicznym kojarzą się z niemiłymi wspomnieniami z dzieciństwa, krzykami dentysty, bolesnym borowaniem i niemiłą atmosferą, kiedy to jeszcze nie było tak zaawansowanego i profesjonalnego sprzętu do leczenia oraz znieczuleń. Dlatego też powinno się wybrać gabinet stomatologiczny, taki który będzie w pełni spełniał oczekiwania całej rodziny. Najlepiej jeśli dane gabinet oferuje kompleksową pomoc stomatologiczną zarówno w zakresie:

  • leczenia zachowawczego jak również
  • leczenia kanałowego, przyzębia
  • protetyki
  • chirurgii stomatologicznej i implantologii
  • stomatologii dziecięcej
  • jak również profilaktyki

Szczególnie dla dzieci istotne znaczenie ma to, aby gabinet był dla nich przyjaznym miejscem, a nie odstraszał wrogością i surowością.

Idealnym miejscem na wizytę z maluszkiem jest klinika https://arteclinic.pl/stomatologia . Warto wybrać się tam z dzieckiem na pierwszą wizytę adaptacyjną, tak aby mógł on poznać to miejsce, zapoznać się z lekarzem stomatologiem, usiąść na fotel, zobaczyć jak miło i przyjemnie może być w gabinecie stomatologicznym i wizyta w nim wcale nie musi kojarzyć się z bólem. Szczególnie dla dzieci ważne jest, aby przygotowywać ich już od najmłodszych lat do tego, aby systematycznie dbały o swoją jamę ustną i zęby. Pozwoli im to w przyszłości zaoszczędzić wielu rozczarowań jak również ustrzeże je przed być może skomplikowanym leczeniem zębów w przyszłości.

Dziecko podczas pierwszej wizyty adaptacyjnej ma możliwość oswojenia się z urządzeniami dostępnymi w gabinecie stomatologicznym, instrumentami stomatologicznymi, zapoznaje się z personelem medycznym. Z reguły na pierwszej wizycie nie podejmuje się żadnego leczenia, dlatego aby ta wizyta była wspominana jak najlepiej. Na kolejnej wizycie można wykonać już przegląd zębów i ewentualne leczenie. Niezwykle ważne jest leczenie zębów mlecznych. Nie jest prawdą że zęby mleczne można nie leczyć bo i tak wypadną. Dbałość o zęby mleczne ma duże znaczenie dla zdrowia późniejszych zębów stałych. Nie leczenie zębów mlecznych może prowadzić do zahamowania wzrostu kości i zaburzeń zgryzowych. Poza tym ropne stany zapalne które mogą się pojawiać w zębach mlecznych mogły być źródłem infekcji dla zawiązków zębów stałych jak również dla całego organizmu dziecięcego. Nie wszyscy bowiem wiedzą że problemy w jamie ustnej mogą powodować schorzenia całego organizmu nawet zapalenie nerek, stawów czy serca. Niezwykle popularne w ostatnich czasach są kolorowe wypełnienia dla dzieci. Chętnie one wówczas korzystają z leczenia stomatologicznego kiedy mogą sobie wybrać kolor wypełnienia. Ponadto po każdej wizycie kiedy otrzymują jakiś drobny podarunek również wychodzą uśmiechnięte. Warto oswajać dzieci z wizytą u stomatologa. Nie powinno się ich straszyć dentystą, leczeniem, borowanie, a budować pozytywny wizerunek gabinetu stomatologicznego.

No Comments

Leave a Comment