Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Każdy w dzisiejszych czasach spotkał się z pewnością z pojęciem medycyny estetycznej. Nie wszyscy jednak wiedzą czym ta dziedzina medycyny się zajmuje.

Jest nauka interdyscyplinarna która łączy w sobie kilka innych dziedzin. Łączy w sobie m.in. chirurgię plastyczną, rekonstrukcyjną, dermatologia, dermatochirurgię, alergologię, endokrynologię biochemię oraz kosmetologię

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Głównym zadaniem medycyny estetycznej z pewnością jest walka z oznakami starzenia skóry, jak również leczenie defektów skóry. Medycyna estetyczna często kojarzona jest z zabiegami które wymagają zastosowania botoksu oraz kwasu hialuronowego. Zabiegi przeprowadzane w gabinetach mają na celu poprawę wyglądu całego ciała. Najczęściej lekarze wykonują zabiegi polegające na wypełnieniu zmarszczek zarówno tych płytkich oraz głębokich przy pomocy kwasu hialuronowego. Często wykonywane jest powiększenie jak również nawilżenie i konturowanie ust. Pojawiają się zabiegi polegające na relaksacji mięśni mimicznych toksyną botulinową. Najczęściej stosuje się ją do likwidacji zmarszczek pomiędzy brwiami jak również tych poprzecznych na czole. Medycyna estetyczna to również zabiegi mezoterapii igłowej. W celu rewitalizacji skóry w gabinetach przeprowadzane są również zabiegi redukujące przebarwienia peelingi medyczne jak również zabiegi które redukują tkankę tłuszczową.

To tylko niewielki wycinek z oferty gabinetów medycyny estetycznej. Warto wspomnieć, że dobre gabinety medycyny estetycznej mają swoją ofertę opisaną na stronie internetowej tak jest w przypadku strony https://drszczepanska-ame.pl/. Na podanej stronie znaleźć można informacje na temat gabinetu, oferty tego gabinetu, jak również dane adresowe.

Medycyna estetyczna zrodziła się we Francji w 1973 roku. W Polsce od 1993 r działa sekcja Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Według badań przeprowadzonych przez TNS OBOP około 82% Polek interesuje się z zabiegami mającymi przywrócić młodość skórze. Dlatego też powstaje coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej z uwagi na duże zapotrzebowanie. Zabiegi przeprowadzane w gabinetach są mniej inwazyjne niż operacje plastyczne natomiast bardziej skuteczne niż zabiegi kosmetyczne w tradycyjnym zakładzie kosmetycznym. Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej przeprowadzane są najczęściej ambulatoryjnie bez użycia skalpela i nie wymagają one również długotrwałej rekonwalescencji pacjenta. Zabiegi takie może wykonywać jedynie lekarz specjalista. Obecnie bardzo często do zabiegu wykorzystuje się laser frakcyjny, diodowy, IPL oraz inne. Warto zainteresować się ofertą gabinetów medycyny estetycznej. Oferują one szeroki wachlarz zabiegów mających na celu poprawę wyglądu skóry, a tym samym poprawę samopoczucia osoby poddającej się zabiegowi. Jak w każdych innych zabiegach zarówno w tych z dziedziny medycyny estetycznej należy zachować umiar i zdrowy rozsądek. Warto słuchać porad i zaleceń lekarza specjalisty z gabinetu medycyny estetycznej. Z pewnością doradzi on najlepsze zabiegi dla danego pacjenta bez szkody dla jego wyglądu i zdrowia.

No Comments

Leave a Comment