Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Dentysta jest to bardzo opłacalny i szanowany zawód. Polscy specjaliści znani są na całym świecie. Do Polski, do polskich stomatologów przyjeżdżają również goście z zagranicy, ponieważ cenią jakość usług wykonywanych przez naszych stomatologów. Często w naszym kraju i nie tylko stomatologia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie z ojca na syna z matki na córkę. Jeśli ma się rodzica stomatologa wówczas jest duże prawdopodobieństwo, że i dziecko będzie się kształciło w tym kierunku. Jeśli wybierze się odpowiedni gabinet stomatologiczny można mieć pewność, że wizyta przebiegnie w miłej przyjaznej atmosferze, bez zbędnego stresu.

W jaki sposób wybrać dobry gabinet stomatologiczny?

Z pewnością istotne znaczenie ma stosunek lekarza do pacjenta. Każda wizyta powinna zacząć się od spokojnej relaksującej rozmowy, tak aby zmniejszyć dystans między lekarzem a pacjentem. Podczas tej rozmowy przeprowadzany jest wywiad stomatologiczny, wywiad na temat samopoczucia pacjenta oraz ustalany jest odpowiedni plan leczenia. Następnie wykonywany jest przegląd stomatologiczny, aby ocenić ewentualne potrzeby pacjenta. Z pewnością pacjenci doceniają kiedy lekarz troszczy się o ich zdrowie, pyta o ich wygodę o ich komfort i samopoczucie.

Istotne znaczenie ma również profesjonalizm jak również dobrze wyposażony gabinet w nowoczesne sprzęty Kolejną bardzo ważną rzeczą na którą zwracają uwagę pacjenci jest czystość oraz sterylność gabinetu. Pacjent siadając na fotelu stomatologicznym nie powinien widzieć wokół siebie żadnych śladów poprzedniej wizyty innego pacjenta, cały sprzęt powinien być zdezynfekowany, a szczególnie spluwaczka powinna być starannie wyczyszczona. Na pulpicie przyrządy powinny być równo poukładane, nie powinien tam się znajdować żaden nie umyty sprzęt. Istotne jest również to, aby lekarz oraz asystentka wyglądali schludnie i mieli czyste fartuchy. Obecnie pacjenci cenią sobie również gabinet w których mogą zostać potraktowanie kompleksowo, gabinety w których można wykonać RTG zdjęcia bądź zobaczyć podgląd z kamery wewnątrzustnej. Dobry gabinet stomatologiczny to również taki który rzetelnie prowadzi karty pacjenta i na bieżąco informuje o treści wpisów jak również bez problemu udostępnia pacjentowi i jego dokumentacją . Stomatolog w Gliwicach, a także z pewnością w innych miastach często używa sprzętów jednorazowych umieszczonych w oddzielnych opakowaniach. Dbałość o higienę i dezynfekcji sterylność z pewnością daje pacjentowi poczucie bezpieczeństwa. Jałowe otoczenie powoduje uczucie spokoju i komfortu. Warto również zwracać uwagę na to czy lekarz stomatolog zakłada jednorazowe rękawiczki podczas wykonywanych zabiegów.

Ważna jest atmosfera panująca w gabinecie. Podczas wykonywanego zabiegu nie powinny się odbywać prywatne rozmowy między lekarzem a asystentką. Mile widziana jest relaksująca i odprężająca muzyka, na tyle cicha by nie przeszkadzała ani lekarzowi ani pacjentowi. Warto przed wyborem gabinetu dentystycznego rozeznać się w okolicy i wybrać ten który okaże się najodpowiedniejszy, czysty i przyjazny dla pacjenta.

No Comments

Leave a Comment