Jak zwalczyć uporczywy ból głowy

Ból głowy może pojawić się u każdej osoby bez względu na wiek. Częściej jednak cierpią na niego osoby dorosłe. Niekiedy ból pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy to nie zawsze ma się przy sobie tabletki przeciwbólowe. Warto więc poznać pewne domowe sposoby na pozbycie się bądź złagodzenie bólu głowy.

Ból głowy jest taką przypadłością która potrafi być bardzo dokuczliwa. Warto czasami sięgać po środki naturalne niwelujące ból, które nie niosą tylu negatywnych skutków ubocznych co środki farmakologiczne. Należy jednak pamiętać, że przy leczeniu bólu głowy niezbędne jest poznanie przyczyny powstawania bólu, a nie leczenie jedynie objawów bólowych.

Z jakiego powodu może boleć głowa?

Głowa może boleć z różnych powodów, może to być przyczyna różnych chorób, ze stresu, niewłaściwej diety, palenia papierosów, przy zmianie ciśnienia atmosferycznego, przy przeziębieniu, niedrożności nosa ,bólu zęba .Poza tym ból głowy może być bólem migrenowym. Wyróżnić można różnego rodzaju bóle. Może to być ból kaszlowy, wysiłkowy, kłujący, piorunujący śródsenny oraz migrenowy. Osoby które zmagają się z bólem jeśli nie chcą od razu sięgać po tabletkę mogą zacząć od masażu czoła oraz skroni. Masaż wykonuje się palcami wykonując ruchy okrężne od środka czoła nad brwiami w kierunku skroni. Taką czynność powtarza się co najmniej trzykrotnie. Masaż należy zakończyć delikatnym uciskaniem zagłębienia skroni przez około 5 sekund. Ucisk nie może być zbyt bolesny. Masować można również jednocześnie zarówno czoło jak i skroń używając palca wskazującego oraz środkowego. Niekiedy pomaga chwilowy odpoczynek w ciszy, położenie się na chwilę oraz zrelaksowanie, położenie na czoło zimnego kompresu, zasłonięcie zasłonek. Jeśli odczuwa się że ból głowy może być wynikiem zmiany ciśnienia atmosferycznego bądź reakcją na zmianę pogody niekiedy pomaga filiżanka mocnej kawy może być z dodatkiem soku z cytryny. Trzeba jednak uważać w przypadku kiedy ma się podwyższone ciśnienie tętnicze ponieważ kofeina może nasilić ból. Warto próbować pić również napary oraz herbatki ziołowe, zawierające w swoim składzie imbir, rumianek, miętę, złocień maruna. Inną metodą na pozbycie się bólu głowy jest wymieszanie łyżeczki soli na szklankę wody oraz wyciśnięcie do tego całej cytryny. Taka mikstura powoduje nawodnienie organizmu. Nie jest jednak zbyt smaczna. Niektórym osobom pomaga również więcie ciepłej relaksującej kąpieli może być z dodatkiem olejków aromatycznych, jeśli takie mamy i lubimy. Bóle głowy w Krakowie warto leczyć u dobrego neurologa, który to dobierze odpowiednią terapię farmakologiczną. Dobry lekarz neurolog będzie również szukał przyczyny bólu głowy, a nie leczył wyłącznie dokuczliwe objawy. Nie zawsze domowe sposoby przynoszą ulgę niekiedy czasami konieczny jest zażycie tabletki przeciwbólowej. W przypadku migreny są to często bardzo silne leki. Migrena jest bardzo uciążliwym bólem głowy który potrafi wyłączyć z życia nawet na kilka dni . Osoba która cierpi na migrenę ma często światłowstręt, wymiotuje, musi przebywać w zaciemnionym pomieszczeniu, każdy ruch sprawia ból. Migreny również należy leczyć, a nie ignorować. Obecnie dostępne są bardzo dobre leki przeciwmigrenowe, które potrafią przerwać ból. Są one przypisywane wyłącznie na receptę przez lekarza neurologa.

No Comments

Leave a Comment