Na czym polega zabieg dermapen?

Na rynku kosmetycznym często pojawiają się różne nowości. Taką nowością jest urządzenie do złudzenia przypominający długopis. Ten niepozorny długopis to Dermapen- bardzo skuteczny przyrząd który potrafi odmłodzić skórę zlikwidować cellulit oraz rozstępy.

Dermapen jest zabiegiem, który opiera się na nakłuwaniu skóry przy pomocy mikroskopijnych igieł wykonujących mikronakłucia. Podczas tych nakłuć substancje czynne są wprowadzane w głąb skóry. Zabieg jest szybki i skuteczny oraz co ważne bezbolesny. Szybko po wykonanym zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Dermapen jest zabiegiem który wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej na przykład w gabinecie MTT Estetica w Krakowie aby uzyskać więcej informacji na temat oferowanego zabiegu Wystarczy wejść na stronę https://www.mttestetica.pl/dermapen/ .

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu Dermapen?

Głównymi wskazaniami są:

  • leczenie blizn przyrosłych
  • leczenie łysienia
  • leczenie blizn powstałych po trądziku, po oparzeniach, jak również po operacjach
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych
  • zmniejszenie widoczności rozstępów.

Dermapen jest o tyle wszechstronnym urządzeniem, że można go stosować zarówno na całej twarzy jak również na skórze głowy, na dekolcie, szyi i brzuchu, pośladkach oraz udach. Dermapen wykonuje mikronakłucia z nieprzeciętną szybkością, bardzo precyzyjnie. Jeśli skóra zostanie znieczulona specjalnym kremem podczas zabiegu odczuwa się jedynie minimalny dyskomfort. W urządzeniu zastosowano najnowszą technologię, która zwiększa efektywność przeprowadzonego zabiegu. Substancje wprowadzone w głąb skóry stymulują ją warstwa po warstwie. Lekarz wykonujący zabieg posiada kontrolę nad głębokością iniekcji wykonuje się w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm. Bezpośrednio po wykonanym zabiegu skóra jest zaczerwieniona, pacjent odczuwa lekkie pieczenie oraz ciepło. Wówczas na twarz nakładana jest specjalna maska rewitalizująca. Należy pamiętać, że następnego dnia po zabiegu skóra może pozostać jeszcze zaczerwieniona oraz napięta. Natomiast po kilku dniach można zaobserwować delikatne złuszczanie naskórka. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych tak również w przypadku zabiegu Dermapen istnieją pewnie przeciwwskazania. Są to choroby nowotworowe skóry, ciąża jak również okres karmienia piersią, a także miejscowe stany zapalne skóry bakteryjne bądź wirusowe.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty zaleca się wykonanie serii zabiegów Dermapen w pewnych odstępach czasu.

Po wykonaniu pierwszego zabiegu kolejny warto jest wykonać po dwóch tygodniach oraz następne trzy- cztery zabiegi co miesiąc. Ilość potrzebnych zabiegów jest kwestią indywidualną dla każdego pacjenta i zostaje ustalona z lekarzem wykonującym zabieg. Warto wejść na stronę kliniki MTT Estetica oraz zapoznać się z zawartymi tam informacjami na temat zabiegu. Na podanej stronie zobaczyć można również w jaki sposób wygląda urządzenie Dermapen. Na podanej stronie znajduje się również cennik zabiegu.

Zalety z tego zabiegu są naprawdę imponujące. Zabieg trwa krótko jest komfortowy dla pacjenta, ma krótki czas rekonwalescencji, widocznie poprawia się gęstość oraz elastyczność skóry, stymulowane jest produkcja kolagenu oraz elastyny, stymulowana jest produkcja fibroblastów przez działanie czynników wzrostu, widocznie spływają się zmarszczki. Zabieg jest całkowicie sterylny Dermapen jest opatentowaną technologią w pełni bezpieczną dla pacjenta.

No Comments

Leave a Comment