Pigmentacja medyczna – sposób na ciało bez skazy

Pigmentacja medyczna – inaczej nazywana dermopigmentacją – to metoda, dzięki której zmiany skórne stają się mniej widoczne i rażące. Dermopigmentacja polega na zakrywaniu zmian barwnikowych powstałych na skórze poprzez wprowadzanie do niej specjalnie dobranych pigmentów.

Pigmentacja medyczna – dla kogo?

Pigmentacja skierowana jest do osób, które znajdują na swojej skórze nieestetyczne przebarwienia i chcą je skutecznie zakryć. Stosowana jest w różnych przypadkach, najczęściej, jeśli chce się ukryć:

  • plamy po bielactwie
  • naczyniaki
  • blizny
  • zaburzenia barwnikowe skóry

Jest to całkowicie bezpieczna metoda, która pozwoli uwolnić się od znamion. Jest to szczególnie ważne, gdy mogą one powodować kompleksy i problemy z samoakceptacją. Nie trzeba już zakrywać zmian na skórze dodatkowymi partiami ubrania i wstydzić się, jeśli ktoś je zauważy. Niektóre blizny powstały w nieszczęśliwych wypadkach i mogą przypominać o tragediach. Dla lepszego samopoczucia warto wtedy poddać się zabiegowi dermopigmentacji. Tak samo jest jeśli chodzi o blizny, które znalazły się na ciele podczas walki z chorobą. Mogą one przypominać trudne chwile, jednak można się ich pozbyć i tym samym nie wracać codziennie do bolesnej przeszłości.

Dermopigmentacja – jak działa?

Zabieg ten:

  • poprawia wygląd skóry
  • pozwala na rekonstrukcję poszczególnych części, np. brodawki sutkowej
  • pomaga przestać przejmować się odmiennym wyglądem
  • może pomóc nabrać pewności siebie

Barwniki stosowane do pigmentacji są najwyższej jakości – nie powodują reakcji alergicznych i doskonale maskują zmiany, nadając skórze naturalny wygląd. Są dobierane odpowiednio do karnacji danej osoby, aby wiernie maskowały defekty. Warto wiedzieć, że na podobnej zasadzie działa makijaż permanentny. Pigmentacja może być wykonywana na przykład w celu imitacji włosów. Łysienie w młodym wieku może być niekomfortowe, lecz włosy można zagęścić optycznie. Jest to szczególnie zbawienne w przypadkach łysienia plackowatego. Można uzyskać efekt ostrzyżonych włosów. Tak samo można postąpić, jeśli chodzi o brwi czy rzęsy. Niektóre kobiety mają naturalnie słabo widoczne brwi, inne zaś – z powodu chorób. Brwi wykonane za pomocą tej metody będą dobrym pomysłem po chemioterapii lub przy zachorowaniach na alopecję. Naturalne włosy w takim przypadku mogą odrosnąć, lecz zajmuje im to sporo czasu. Dzięki dermopigmentacji można zamaskować skutki choroby.

Pigmentacja medyczna – jak wygląda?

Warto samemu zobaczyć, że skóra po zabiegu dermopigmentacji będzie wyglądała naturalnie. Po wejściu w link trzeba stwierdzić, że kamuflaż plam po bielactwie oraz kamuflaż blizn wykonany został perfekcyjnie – trudno byłoby się dopatrzyć tego, że skóra kiedyś wyglądała inaczej. Jeśli zaś chodzi o dermopigmentację aureoli piersi, widoczne jest, że przywróciła piersi zdrowy, naturalny wygląd. Podobnie w przypadku rekonstrukcji piersi po masektomii. Wykonany został kamuflaż blizny oraz odtworzono aureolę piersi. Pierś po pigmentacji wygląda bardzo estetycznie.

No Comments

Leave a Comment