Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Współczesna medycyna estetyczna potrafi rozwiązać wiele problemów dotyczących wyglądu zewnętrznego człowieka, oznak starzenia się organizmu oraz poprawy jego wyglądu, z którego nie zawsze może być on zadowolony. Szeroki wachlarz możliwości i zabiegów estetycznych, jakie są obecnie oferowane przez dużą ilość klinik medycyny estetycznej w Polsce, daje możliwość dobrania odpowiedniego zabiegu do wymagań pacjenta i jest gwarancją powodzenia w realizacji przewidzianych efektów.

Zabiegi odmładzające

Aby wybór był prawidłowy i mógł dać pacjentowi efekty, jakich oczekuje, konieczna jest odpowiednia konsultacja lekarska, dzięki której pacjent pozna możliwości i rodzaje zabiegów estetycznych wykonywanych w danej klinice, natomiast lekarz będzie miał możliwość dokładnej oceny oczekiwanych przez zainteresowanego efektów. W Klinice Medycyny i Ginekologii Estetycznej Bona Dea, mieszczącej się w Krakowie, niewątpliwym atutem  dla pacjenta, decydującego się na usługi w tej klinice, może być szeroka oferta zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Jeśli chodzi o odmłodzenie twarzy klinika ta proponuje wygładzanie zmarszczek za pomocą preparatów zawierających kwas hialuronowy, np. za pomocą iniekcji produktu Restylane. Inną formą jest wygładzanie twarzy przy wykorzystaniu toksyny botulinowej, która jest głównym składnikiem Botox czy Azzalure. Idealnym przy walce ze zmarszczkami może okazać się także zabieg z wykorzystaniem własnej krwi pacjenta (dokładnie pochodzącego z niej osocza bogatopłytkowego) w zabiegu PRP Regeneris, który będzie także działał ujędrniająco oraz pomoże odbudować kolagen w skórze poprzez komórki macierzyste.Innym dostępnym zabiegiem odmładzającym jest także zabieg Adivive, wykorzystujący również komórki macierzyste pobrane w czasie przeszczepu tłuszczu.

Zabiegi modelujące

Oprócz zabiegów odmładzających skórę pacjent może także zdecydować się na zabiegi modelujące i  poprawiające wygląd poszczególnych okolic nie tylko twarzy, ale także ciała. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj nici PDO First Lift oraz nici Barb 4D, z którymi zabieg jest gwarancją dla pacjenta poprawy nie tylko konturu twarzy, ale także wymodelowania kształtu brwi, policzków czy powiek. Wśród zabiegów modelujących pacjent może się także zdecydować na powiększenie lub poprawienie konturu ust. Częstym problemem są także opadające powieki, które odpowiednie ujędrnienie mogą uzyskać dzięki np. urządzeniu Plasmage (wykorzystującego w czasie zabieg plazmę) a przez to poprawę nie tylko estetycznego wyglądu oczu, ale również [poprawę widzenia.

Zabiegi lecznicze

Do zabiegów terapeutycznych, jakie są możliwe w medycynie estetycznej można zaliczyć m.in. leczenie nadpotliwości czy leczenie bólu głowy. Temu pierwszemu pacjent może się poddać, gdy cierpi na nadmierne pocenie się w okolicach pach, dłoni i stóp. W takim zabiegu odpowiedzialne za to gruczoły potowe są upośledzane przez wstrzyknięcie w nie toksyny botulinowej. Podobna reakcja zachodzi w przypadku leczenia migreny, gdy wstrzyknięty preparat z toksyną botulinową blokuje zakończenia nerwowe, które przyczyniają się do bólu głowy. Do innych zabiegów leczniczych należą te na pograniczu medycyny estetycznej i dermatologii, które wymagają zastosowania odpowiednich preparatów, leczących schorzenia bakteryjne, wirusowe czy grzybicze, które często są przyczyną zaburzenia wyglądu estetycznego skóry poprzez występowanie trądziku, przebarwień czy różnych zmian i wyprysków.

No Comments

Leave a Comment