Sposoby powiększania ust.

Wiele kobiet marzy o tym aby być piękną i atrakcyjną. Częstym kompleksem kobiet są zbyt małe, niewydatne usta. Mogą one powodować niechęć do spotkań towarzyskich, do wyjść ze znajomymi. Jeśli zbyt małe usta powodują aż takie duże kompleksy to może warto rozważyć och powiększenie. Istnieją różne metody ich powiększania. Sam zabieg powiększania jest nieinwazyjny i dostać prosty. Polega na wstrzyknięciu w skórę różnego rodzaju materiałów. Mogą to być: własny tłuszcz, kolagen, botoks, czy również kwas hialuronowy. Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej największą popularnością cieszy się powiększanie ust kwasem hialuronowym. Kwas ten jest naturalnym składnikiem skóry dlatego też nie powoduje efektów ubocznych.

Obecnie zabiegi powiększania ust są bardziej popularne niż kiedyś ze względu, że obecnie stosowane metody są mniej inwazyjne niż kiedyś. Do wyboru jest również cała gama różny preparatów wypełniających. Również powstało więcej gabinetów medycyny estetycznej, oraz jest więcej niż kiedyś doświadczonych lekarzy zajmujących się tą dziedziną medycyny.

Na czym polega powiększanie ust poszczególnymi materiałami?

powiększanie ust własnym tłuszczem – tłuszcz pozyskiwany jest podczas procesu liposukcji a następnie stosowany jako wypełniacz do ust. Metoda ta daje gwarancję naturalnego oraz delikatnego efektu. Kolejną zaletą jest również to, że tłuszcz nie wchłania się całkowicie więc efekt będzie widoczny przez lata.

powiększanie ust kwasem hialuronowym – kwas hialuronowy używany do powiększania ust jest podobny do tego, który znajduje się w organizmie człowieka, jest on jednak nieco zmodyfikowany tak aby można było uzyskać większą trwałość. Najczęściej efekt powiększenia ust kwasem hialuronowym utrzymuje się około 6 miesięcy. Jeśli chce się aby efekt był dłużej widoczny niezbędne jest ponowne wstrzyknięcie preparatu.

powiększanie ust kolagenem – metoda ta charakteryzuje się nieco mniejszą trwałością niż w przypadku użycia preparatu z kwasem hialuronowym. Jest to rzadziej stosowany wypełniacz do ust.

powiększanie ust hydroksyapatytem wapnia- jest to preparat który zawiera substancję, naturalnie występującą w kościach. Metoda powiększania ust tym preparatem jest nieco bardziej bolesna, ale za to trwalsza gdyż efekt utrzymuje się zwykle od od 2 do 5 lat.

Usta można powiększyć również przy użyciu implantów, choć metoda ta jest obecnie mniej popularna. Korzystają z niej niekiedy kobiety, które nie chcą się poddawać co jakiś czas kolejnym nastrzyknięciom, a mieć efekt trwały, którego nie trzeba podtrzymywać ani uzupełniać.

Cena zabiegu powiększenia ust jest zależna od tego jakiego preparatu używa się do wypełnienia. Ceny wahają się od ok 800 zł do nawet 5000 zł .

Zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym są obecnie najczęściej wykonywane. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. Normalną reakcją jest pojawiający się po zabiegu obrzęk warg, niekiedy może pojawić się również zasinienie. Są to normalne objawy gdyż skóra warg jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Wszystkie te objawy powinny ustąpić po kilku dniach.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://ursynow-ame.pl/zabiegi/modelowanie-i-powiekszanie-ust/

No Comments

Leave a Comment